شما نمی‌توانید از کشورتان سفارشی ثبت کنید. United States

شاخه‎ها

هیچ محصولی وجود ندارد

تعیین خواهد شد ارسال
0 تومان مجموع

پرداخت

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد
تعداد
مجموع
0 محصول در سبدخرید شما وجود دارد. یک محصول در سبدخرید شما وجود دارد.
جمع محصولات
جمع هزینه حمل  تعیین خواهد شد
مجموع (بدون ماليات)
ادامه خرید پرداخت نهایی
حراج دنیای شگفت انگیز بازی با سایه

دنیای شگفت انگیز بازی با سایه

محصول جدید

3 قلم

اخطار: آخرین موجودی فعلی!

توضیحات

وزن 106
شابک 978-600-127-087-1

جزئیات

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) بسیاری از ما در دوران کودکی با انداختن سایه بر دیوار آن هم به شکل‌های مختلف و جذاب، ساعت‌ها سرگرم می‌شدیم. کافی بود با وسایل روشنایی که در اختیار داشتیم؛ از نور شمع گرفته تا چراغ نفتی، چراغ قوه و چراغ مطالعه، گوشه تاریکی پیدا کنیم، آن وقت هر یک از افراد خانواده و همبازی‌ها هنر خود را نشان می‌دادند.
 
این بازی‌ها هنوز هم جذاب است. زمانی که در کنار بچه‌ها، سایه‌هایی بر دیوار می‌اندازیم، غرق شادی و نشاط می‌شوند. کوچکتر‌ها هم با تعجب این کار را دنبال می‌کنند. آن‌ها تلاش می‌کنند با انگشتان ظریف و کوچک خود شکل‌هایی بر دیوار بیندازند؛ وقتی دست‌های کوچکشان به نور نزدیک می‌شود و سایه‌های بزرگ به وجود می‌آید، هیجان زده می‌شوند.
 
امیر قشقایی در کتاب «دنیای شگفت‌انگیز بازی با سایه» بازی با دست و حرکت دادن انگشت‌ها را به کودکان آموزش می‌دهد. بازی با دست و حرکت دادن انگشت‌ها می‌تواند بر اندیشه و هنر بچه‌ها موثر باشد. همچنین سبب آشنایی با فیزیک نور، آموزش ساخت شکل‌ها و مدل‌ها، ایجاد شوق و علاقه به حرکت‌های گروهی در کودکان، افزایش اعتماد به نفس و از بین بردن ترس از تاریکی در بچه‌ها می‌شود.
 
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «از زمانی که برق اختراع شد و خانه‌ها را نورباران کرد، این هنر تا حدودی از رونق افتاد ولی خیلی زود دوباره محبوبیت گذشته را به دست آورد و تبدیل به شکل جدیدی از سرگرمی شد. برای ایجاد سایه به یک منبع نور نیاز داریم. این منبع می‌تواند یک چراغ قوه و یا هر نور بسیار کوچک و یا چراغ مطالعه باشد.
 
کار سایه‌سازی، به فضای تاریک نیاز دارد. برای این کار، در خانه و یا کلاس درس، بخشی را تاریک می‌کنیم. طوری که با گرفتن دست مقابل منبع نور، سایه به شکل واضح روی دیوار دیده ‌شود. استفاده از یک دیوار سفید یا دیوار با رنگ روشن برای کار در منزل یا کلاس جای مناسبی برای سایه انداختن نیست. اگر دیوار تیره رنگ است، می‌توانید بخشی از آن را با کاغذ یا پارچه سفید بپوشانید...»
 
در این کتاب درباره مطالبی مانند «برای ساختن سایه چه باید کرد، منبع نور، مکان مناسب، جایی که سایه بر آن می‌افتد، چگونه بازی کنیم، نمونه‌هایی از ساختن سایه حیوانات، اجرای نمایش‌های عروسکی باسایه، پرده نمایش و عروسک‌های نمایش و...» توضیحاتی ارائه شده است.
 
انتشارات نخستین، کتاب «دنیای شگفت‌انگیز بازی با سایه» را در قالب ۶۴ صفحه مصور با شمارگان هزار و ۵۰۰ نسخه و بهای ۶ هزار تومان منتشر کرده است.

منبع: ایبنا

محصولات مرتبط